17
dec 18

Vind et gavekort til kursus i personlig udvikling

Vi udlodder fire gavekort til kurset ”Unfold your power”, som er et kursus i personlig udvikling. Det er Life Academy, der afholder kurset.

Med et gavekort kommer du med på et dagskursus til en værdi af 3.000 kr. Life Academy afholder kurset i henholdsvis Risskov, Kolding og Charlottenlund på udvalgte hverdage fra kl. 10-17.

Det skriver Life Academy på deres hjemmeside:

Mangler du tid, råd, mod og overskud? Drømmer du om at få mere gennemslagskraft, at skabe din egen virkelighed og udfolde dig i din karriere, dit kærlighedsliv, dit familieliv, økonomisk eller noget helt femte? Savner du anerkendelse, inspiration og fokus? Spontanitet, lyst og livsglæde?

Vi glæder os til at vise dig hvordan, og at det ikke er svært! Når du har deltaget på vores kursus UNFOLD YOUR POWER en enkelt dag, vil du med sikkerhed få mere gennemslagskraft og power ind i dit liv. Med lethed og humor ”løfter” og udfordrer vi dig, så du kan gøre dig fri af dine mentale begrænsninger. Vi giver dig konkrete redskaber til at justere og optimere din virkelighed med, så du kan sprudle, stråle og bidrage med den mest positive udgave af dig!

Læs mere om kurset her.

Sådan deltager du

For at deltage skal du være fyldt 18 år, være medlem af Cystisk Fibrose Foreningen og enten selv have cystisk fibrose eller være pårørende til en, der har cystisk fibrose. Man kan ikke deltage i lodtrækningen på vegne af andre. Hvis du er interesseret i kurset, kan det være en god idé lige at tjekke datoerne på kurserne i den by, hvor du gerne vil deltage, da de ikke kan ændres.

Upload et dokument på denne side med følgende oplysninger på dig:

– Navn
– Adresse
– Alder
– Tilknytning til cystisk fibrose

Det er vigtigt, at du uploader et dokument med disse oplysninger, da vi ellers ikke kan se, hvem du er. Deltagelsen skal ske på denne måde for at overholde den nye persondatalov vedrørende personfølsomme oplysninger.

Send os din tilmelding til lodtrækningen senest den 27. januar 2019. Vi trækker vinderne den 30. januar.

Medlem af foreningen har doneret

Det er et af vores medlemmer, der har været sød at donere gavekortene til os til videreformidling, fordi hun havde lyst til at give noget tilbage til Cystisk Fibrose Foreningen. Det er vi meget glade for, for nu kan vi på vegne af giveren glæde fire medlemmer med et gratis kursus.

Retningslinjer for at undgå krydsinfektion

Vi gør opmærksom på, at det er et offentligt arrangement, så vi kan ikke garantere, at der ikke kan være andre deltagere med cystisk fibrose på kurset. Vi henviser derfor som altid til de retningslinjer, der er udarbejdet af Cystisk Fibrose Foreningens lægeråd, der består af repræsentanter fra de to Cystisk Fibrose Centre.  Retningslinjerne skal sikre, at ingen med cystisk fibrose udsættes for en smitterisiko gennem krydsinfektion ved møder og arrangementer.

Læs retningslinjerne her.